Nasze zabiegi

DLACZEGO NOWOCZESNE METODY
MAKIJAŻU PERMANENTNEGO SĄ LEPSZE?

Starsze metody wprowadzały pigment w makijażu permanentnym dużo głębiej w skórę, a sama technika aplikacji przypominała metody tworzenia tatuażu klasycznego. Nowoczesne i innowacyjne sposoby pigmentacji pozwalają na znacznie płytsze wprowadzanie pigmentu w skórę - zabieg przez to jest delikatny, bezpieczny i dużo mniej inwazyjny. W zależności od indywidualnych uwarunkowań skóry oraz gospodarki hormonalnej makijaż permanentny utrzymuje się do 5 lat, natomiast w celu osiągnięcia optymalnego efektu zaleca się odświeżać makijaż raz do roku.

WAŻNE INFORMACJE

Makijaż permanentny jest zabiegiem kosmetycznym polegającym
na wprowadzeniu pigmentu pod skórę za pomocą szybko wirującej igły.Efekt utrzymania się makijażu u każdego jest indywidualny i zależy od wielu czynników. Istnieją typy skóry, które znacznie słabiej przyswajają barwnik, co bezpośrednio utrudnia pigmentację i obniża trwałość makijażu. Na trwałość pigmentacji wpływa także sposób pielęgnacji oraz metabolizm skóry, z tego powodu nie jest udzielana gwarancja na trwałość i blaknięcie pigmentu. Nie można także wykluczyć niepożądanych zmian koloru po kilku miesiącach/latach.

Jeżeli przed zabiegiem makijażu permanentnego wykonane były zabiegi
medycyny estetycznej (np. Botox lub powiększenie ust) to wykonany
makijaż ma prawo ulec zmianie, po ustąpieniu działania tych zabiegów.

Podczas zabiegu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia lub obrzęku skóry, objawy te jednak szybko ustępują. Procesem całkowicie naturalnym jest złuszczanie się naskórka, które następuję ok 2 dni po wykonaniu makijażu permanentnego. Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry po zabiegu – zaleca się nawilżanie miejsc odpowiednim preparatem (np. Alantan, Bepanthen). W bardzo rzadkich przypadkach może pojawić się alergia na zastosowany barwnik, po wystąpieniu niepożądanych objawów należy skontaktować się z lekarzem.

W ciągu 8 tyg. od zabiegu należy obowiązkowo przeprowadzić korektę/dopigmentowanie. Nie wykonanie korekty jest równoznaczne z zakończeniem zabiegu.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO
ZABIEGU MAKIJAŻU PERMANENTNEGO?


W przypadku makijażu permanentnego dobrze jest nie depilować brwi około miesiąc przed zabiegiem - pozwoli to na dopasowanie kształtu brwi do naturalnej linii łuku.

Przed zabiegiem pigmentacji powiek usuwamy przedłużone rzęsy, a minimum 4 tygodnie przed planowaną pigmentacją nie stosujemy odżywek na porost włosków.

Gdy masz problem z przesuszoną skórą koniecznie wykonaj zabieg kosmetyczny odżywczo-nawilżający na minimum tydzień przed zabiegiem. W szczególności należy zadbać o odpowiednie nawilżenie i wygładzenie powierzchni wargowej – pamiętaj, że spierzchnięte i popękane usta słabiej przyjmą pigment.

Przeciwskazaniem do zabiegu pigmentacji ust jest aktywna opryszczka. Zabieg powinno się wykonać dopiero po dwóch tygodniach od jej całkowitego wygojenia. Zaleca się zastosowanie leku przeciwwirusowego 3-4 dni przed i po zabiegu.

Min. 2 tygodnie przed zabiegiem zrezygnuj z opalania, nie stosuj zabiegów głęboko złuszczających skórę, a 24 godziny przed zabiegiem nie pij alkoholu.

Na 3 dni przed zabiegiem zaleca się wykonanie dokładnego peelingu w obrębie obszaru na którym planowana będzie pigmentacja.

3 dni przed zabiegiem nie zażywaj leków rozrzedzających krew (np. leki przeciwbólowe).

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU.

Po pigmentacji skóra jest bardzo wrażliwa, zaczerwieniona, może wystąpić obrzęk, jest to naturalny proces gojenia się skóry. Bardzo ważna jest pielęgnacja miejsca poddanego zabiegowi.

Nie wolno nakładać makijażu na miejsca poddane zabiegowi.

W okresie 3 dni po pigmentacji nie nakładamy na skórę żadnego kremu ani maści. Należy jednak pamiętać o przemywaniu miejsca zabiegowego wacikiem zwilżonym wodą w celu usunięcia zanieczyszczeń oraz nadmiaru osocza.

Przy cerze bardzo suchej po upływie 3 dni od zabiegu należy smarować skórę cienką warstwą preparatu otrzymanego po zabiegu. Pamiętając o przetarciu delikatnie wacikiem z wodą miejsca poddanego zabiegowi przed każdym nałożeniem nowej warstwy preparatu. Nie należy nakładać preparatu warstwowo - może to wpłynąć na przebieg gojenia się skóry. Podczas regeneracji naskórka powinno unikać się upału, zimna, korzystania z sauny, basenu, solarium minimum 3 tygodnie po zabiegu.

​Przez ok. 7 dni po zabiegu nie wolno moczyć, trzeć, drapać ani podrażniać miejsca zabiegowego.

Miejsce po zabiegowe nie może być myte mydłem ani preparatami na bazie alkoholu.

Powstały strupek będzie się łuszczył. Nie zrywaj go, nie drap, nie rozłączaj. Bardzo ważne jest żeby strupek odpadł samoistnie. Po odpadnięciu strupków skóra może być zaróżowioną. Pigment stabilizuje się w skórze do 5 tygodnia po pigmentacji.

Po zagojeniu należy chronić skórę przed wysuszeniem oraz stosować filtry UV chroniące przed mocnym opaleniem pigmentowanej skóry.

Należy unikać agresywnych peelingów w miejscu makijażu trwałego i zapobiegać nadmiernym procesom złuszczania się naskórka w obszarze pigmentacji.

Po upływie 6-8 tygodni można wykonać zabieg dopigmentowania.

PRZECIWWSKAZANIA

PRZECIWWSKAZANIA

Infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze ·

Ciąża oraz okres laktacji ·

Radioterapia lub chemioterapia ·

Uszkodzenia skóry w miejscu pigmentowania ·

Świeże blizny ·

Poparzenie słoneczne ·

Stany zapalne, łuszczyca ·

· Wybroczyny skórne

· Obniżenie odporności organizmu

· Infekcje oraz stany podgorączkowe

· Henna wykonana 3 tygodnie wcześniej

· Przyjmowanie leków sterydowych

· Nieuregulowana cukrzyca

· Leki rozrzedzające krew np. przeciwbólowe, przeciwżylakowe, na serce

Laserowe rozjaśnianie
i usuwanie makijażu permanentnego

Laserowe rozjaśnianie i usuwanie makijażu permanentnego

Jeśli nie jesteś zadowolona z pracy twojej linergistki, a dotychczasowy makijaż permanentny nie spełnia Twoich oczekiwań, mamy dla Ciebie szybki, nieinwazyjny i bezpieczny sposób na jego pozbycie się. W naszej ofercie skuteczna metoda usuwania lub rozjaśniania makijażu perntamentnego za pomocą laseru neodymowo - yagowego Q - Switch w wyniku której wiązki światła rozpraszają pigment i usuwają niechciany barwnik ze skóry. Urządzenie posiada międzynarodowy certyfikat CE.

WAŻNE INFORMACJE

Bezpośrednio po zabiegu miejsce, które zostało poddane działaniu lasera staje się białe, następnie skóra ulega zaczerwienieniu, może także wystąpić obrzęk znikający po 2-3 dniach od wykonania zabiegu. Proces laserowego usuwania makijażu permanentnego należy powtarzać do osiągnięcia zadowalających dla klienta efektów w odstępach ok. 6-8 tygodni pomiędzy zabiegami. Uzyskane rezultaty zależą od indywidualnych predyspozycji skóry. W nielicznych przypadkach pełne usunięcie pigmentu nie jest możliwe. Na ilość zabiegów wpływają takie czynnik jak: kolor, typ i gęstość barwnika, głębokość osadzonego pigmentu, odcień skóry oraz indywidualne predyspozycje układu immunologicznego klienta.

PO ZABIEGU USUWANIA MAKIJAŻU PERMANENTNEGO:

- Nie myj i nie mocz miejsca poddanego zabiegowi przez 24 h, a przez kolejne dni po zabiegu dbaj o to, aby skóra miała minimalny kontakt z wodą.
- Intensywnie natłuszczaj skórę, aby uniknąć blizn nigdy nie zdrapuj ewentualnie powstałych strupków!
- W przypadku wystąpienia obrzęku skóry, nie wcześniej niż po 24h od zabiegu przykładaj kostki lodu w miejscach wystąpienia opuchlizny.
- Nie nakładaj makijażu przez 2-3 dni po zabiegu.
- Chroń skórę przed działaniem promieni słonecznych przez 2 tygodnie po zabiegu.
- Nie korzystaj z sauny, solarium i basenu przez miesiąc od zabiegu.
- W przypadku usuwania pigmentu z brwi, od razu po zabiegu włoski będą rozjaśnione na skutek działania lasera, po tygodniu od wykonania zabiegu istnieje możliwość nałożenia henny na włoski w celu ich przyciemnienia. Nowe włoski będą rosły w naturalnym kolorze.

usuwanie_laserem_01a
usuwanie_laserem_02a

PIGMENTACJA PIEGÓW

Permanentne piegi to nowość w naszym studiu makijażu, doskonale sprawdzą się u Pań ceniących sobie naturalny wygląd, bo delikatne i urocze piegi są nie tylko modne, ale skutecznie odmładzają i nadają twarzy dziewczęcego charakteru.

Pigmentacja piegów jest pół transparentna, a ich rozmieszczenie zawsze dobieramy indywidualnie do kształtu twarzy, nosa, koloru skóry, oczu, ust i brwi. Na bezpłatnej konsultacji dopasujemy najlepszy do typu urody kolor pigmentu, aby wykonany zabieg pigmentacji idealnie imitował delikatne piegi.

Zabieg pigmentacji piegów trwa około godzinę i jest prawie bezbolesny, bezpośrednio po zabiegu świeżo wypigmentowane piegi przypominają ślady po mezoterapii lub małe krostki, po paru godzinach ślady znikają, a sam odcień piegów po kilku dniach subtelnieje i wtapia się w cerę. Efekt - piegi wyglądają jak naturalne! Prawidłowo wykonany zabieg utrzymuje się na skórze od 6 do około 12 miesięcy.

MODELOWANIE UST „NA PŁASKO” TECHNIKĄ BABY DOLL LIPS

Baby doll lips jest innowacyjną metodą powiększania ust kwasem hialuronowym, polega na mocnym podkreśleniu centralnej części ust i łuku kupidyna. Zabieg modelowania naturalnie powiększa i niweluje ewentualne dysproporcje ust, poprawia ich kontur, działa także silnie nawilżająco, wygładzająco i ujędrniająco. Dzięki iniekcji kwasem hialuronowym uzyskujemy kobiecy i naturalny efekt pięknych ust, a rezultaty utrzymują się do 12 miesięcy.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym „na płasko” jest bezbolesne i trwa około 30 minut, wrażliwość ust, zaczerwienienie i lekka opuchlizna utrzymują się do kilku dni po zabiegu, wewnętrzne gojenie się tkanki trwa do 4 tygodni.

WAŻNE INFORMACJE

Zabieg Baby Doll Lips polega na wprowadzeniu za pomocą igły kwasu hialuronowego. Trwałość utrzymania się preparatu na ustach jest indywidualną cechą każdej osoby, a wpływ na długość widocznych rezultatów mają takie czynniki jak: ekspozycja na promienie UV, palenie tytoniu, właściwa dieta i nawadnianie organizmu oraz charakter prowadzonego trybu życia. Pierwszy zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym utrzymuje się do 6 miesięcy, przy kolejnych zabiegach obserwuje się znaczne wydłużenie efektu wymodelowanych ust (do 12 miesięcy). W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów, sugeruje się wykonywanie więcej niż jednego zabiegu modelowania ust „na płasko” metodą Baby Doll Lips, zachowując właściwe odstępy między zabiegami.

PRZED ZABIEGIEM – JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU MODELOWANIA UST „NA PŁASKO” KWASEM HIALURONOWYM

W dniu zabiegu nie pij kawy i napojów alkoholowych. Tydzień przed zabiegiem zrezygnuj z sauny i solarium. Dzień przed i tydzień po zabiegu rezygnujemy z wykonywania intensywnych aktywności fizycznych.

PO ZABIEGU MODELOWANIA UST NA PŁASKO
TECHNIKĄ BABY DOLL LIPS:


- dbamy o czystość miejsca iniekcji,
- nie nakładamy makijażu przez min 48 h po zabiegu,
- nie wykonujemy ćwiczeń fizycznych przez minimum tydzień
- nie spożywamy alkoholu
- w przypadku wystąpienia opryszczki zażywamy leki na opryszczkę,
- unikamy gorących dań i napojów, a także ostrych potraw
- nie korzystamy z solarium i sauny przez minimum 2 tygodnie
- na usta aplikujemy maść z arniki/ proctohemolan/lioton 1000
- w przypadku wyczuwalnych zgrubień po 5 dniach od zabiegu
masujemy usta kolistymi ruchami
- pijemy minimum 2 litry wody dziennie przez okres 2 tygodni
od wykonania zabiegu

modelowanie_ust_009
modelowanie_ust_007
image3
image12

PEELING WĘGLOWY BLACK DOLL

Laserowy peeling węglowy jest to skuteczna i nieinwazyjna metoda odmładzania i odświeżania skóry wykonywana wysokiej klasy laserem ND Yag Q-Switch.

Peeling węglowy Black Doll polega na laserowym naświetlaniu skóry, pokrytej specjalistyczną maską węglową, a dzięki energii lasera drobinki węgla wnikają głęboko w skórę wyrównując nierówności i głęboko ją oczyszczając.

Zabieg stosowany jest na skórze twarzy, szyi, dekolcie, plecach i dłoniach - peeling węglowy daje efekt szybkiej regeneracji i poprawia koloryt skóry, a także rozjaśnia zmiany pigmentacyjne i spłyca zmarszczki.

Peeling węglowy Black Doll w zależności od indywidualnych wskazań i w celu uzyskania jak najlepszych efektów przeprowadzamy w serii kilku bezbolesnych zabiegów, zachowując odstępy 1-2 tygodnie pomiędzy zabiegami.

DLACZEGO PEELING WĘGLOWY BLACK DOLL?
– ujędrnia i poprawia elastyczności skóry,
– odświeża i regeneruje skórę,
- oczyszcza skórę i zatkane pory,
– zwęża rozszerzone pory,
– usuwa zaskórniki,
– rozjaśnia i ujednolica koloryt skóry,
– zmniejsza przebarwienia.

PRZED ZABIEGIEM – JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ
DO PEELINGU WĘGLOWEGO BLACK DOLL


Na 4 tygodnie przed i po zabiegu rezygnujemy z ekspozycji na słońce
i z opalania w solarium. Na tydzień przed zabiegiem nie należy stosować zabiegów złuszczających na skórę. Przeciwskazaniem do wykonania zabiegu jest stosowanie leków fotouczulających, sterydów i antykoagulantów. Na 2 dni przed zabiegiem nie należy pić alkoholu.

Lotników Polskich 13
83-000 Pruszcz Gdański

+48 609 804 298  |  paulina@paumaluje.pl

made by

marcinmyk.com